Statik Regülatör Statik Regülatör

Regülatör

Statik Regülatör Monofaze Regülatör Regülatör Fiyatları
Trifaze Regülatör Mikroişlemcili Regülatör İletişim

GENEL TANIM :

Voltaj Regülatörleri çeşitli nedenlerle şebeke gerilimlerinde meydana gelen voltaj düşmelerinden veya voltaj yükselmelerinden dolayı ev, işyeri, fabrika vb. yerlerdeki cihazların zarar görmesini önlemek ve bu cihazlardan azami ölçüde verim alabilmek maksadıyla imal edilen servo elektronik voltaj düzenleyicilerdir.

 

Statik Regülatör Statik Regülatör Statik Regülatör Statik Regülatör

Regülatör Yapısal Özellikleri

Regülatör Yapısal Özellikleri :

Servo Voltaj Regülatörleri nde kullanılan varyaklar Ruhstrat lisansıyla Türkiye'de imal edilmekte olup, VDE0552 kalite standartına tamamen uygun varyaklardır. Varyak sarımına E sınıfı emayeli bakır tel kullanılmıştır. Tam yalıtılmış toroidler (nüve), yüksek özellikli, yapısı yönlendirilmiş, silisli saçtan imal edilmiştir. Ön kurutmadan sonra; yüksek kaliteli bir yalıtma verniği ile kaplanan nüve, atmosferi kontrollu bir fırında pişirilmektedir. Bütün Ayarlanabilir Toroidal Trafolarda, verimli ve hassas bir akım toplama fonksiyonu için, elektro grafitten mamul, hassas bir kömür kontak rulesi bulunmaktadır.

Regülatörün içinde yer alan bütün sigortalar, şalterler, ölçü aletleri ve anahtarlama malzemeleri en az TSE kalite belgeli markalardan seçilmektedir.

Varyakların kumandasında 12 VDC - SERVO motorlar kullanılmakta ve bu motorlar kontrol kartında bulunan TRIAC'larla kumanda edilmektedir.

Regülatörün giriş ve çıkışlarında uygun değerde NH bıçaklı sigortalar, Varyak ve elektronik kontrol devresinin beslemelerinde uygun değerli W-Otomat veya cam sigortalar kullanılmaktadır.

Regülatör ün arıza yapması durumunda veya servis ve bakım amaçlı olarak regülatörün devre dışı bırakılması gerektiğinde kullanılmak üzere MANUEL BY-PASS ünitesi bulunmaktadır.

Regülatör'ün kontrol panelinde her faz için:

  1-) Giriş voltajının var olduğunu gösteren lamba

  2-) Çıkış voltajlarını gösteren bir adet voltmetre ve voltmetre komutatörü.

  3-) Açma - Kapama ve By-Pass şalterleri bulunmaktadır.

 

 

1 FAZ İÇİN

3 FAZ İÇİN

GİRİŞ GERİLİMİ

220 VAC  -%25, +%10

220 VAC  -%25, +%10
GİRİŞ FREKANSI 50 Hz  ± %5 50 Hz  ± %5
ÇIKIŞ GERİLİMİ 220 VAC  ± %2 220 VAC  ± %2
ÇIKIŞ FREKANSI 50 Hz  ± %5 50 Hz  ± %5
VERİM %97 %97
SOĞUTMA Doğal hava sirkülasyonu Doğal hava sirkülasyonu
ÇALIŞMA SICAKLIĞI -10 C...... +50 C -10 C...... +50 C
BAĞIL NEM    %95 Yoğunlaşmayan        (DIN 40040) %95 Yoğunlaşmayan        (DIN 40040)

AC/DC Monofaze Statik Regülatör; bünyesinde hiçbir hareketli parça içermeyen tamamen elektronik voltaj regülatörüdür. Voltaj düzeltmesi tamamen mikroişlemci denetiminde dijital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirilir. Aşınacak, eskiyecek bakım gerektirecek hiçbir parçası yoktur. Şebekenin ilk periyodunda gerilimdeki değişimi hissederek bir periyod sonra voltajı monofaze 220 VAC veya trifaze 380 VAC seviyesine getirir. Maksimum 20 milisaniye de düzeltme gerçekleşir. AC/DC Statik Regülatörler; üretiminde özenle seçilen, ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletkenler ( thyristör - IGBT ) sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap vermektedir. Statik voltaj regülatörleri kontrol paneli üzerinden her fazı bağımsız olarak açma kapama özelliğine sahiptir. Aşırı akım, aşırı gerilim, aşırı yük, aşırı sıcaklık ve kısa devre korumaları mevcuttur....

- 500 Volt / Saniye düzeltme hızı,
- RISC Mikroişlemci Kontrollü Sistem,
- Mükemmel Dinamik ve Statik Regülasyon,
- Geniş Giriş Gerilim Çalışma Aralığı, 130-270 VAC
- Aşırı Yük ve Kısa Devreye Karşı Elektronik Koruma,
- 220 VAC / 380 VAC ; ±% 2,5 Regülasyon,
- Yük Seviyesi, Çıkış ve Giriş Gerilimlerini Gösterir Panel
- Programlanabilen Alt ve Üst Sınır Aşırı Gerilim Korumalı

AC/DC Trifaze Statik Regülatör; bünyesinde hiçbir hareketli parça içermeyen tamamen elektronik voltaj regülatörüdür. Voltaj düzeltmesi tamamen mikroişlemci denetiminde dijital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirilir. Aşınacak, eskiyecek bakım gerektirecek hiçbir parçası yoktur. Şebekenin ilk periyodunda gerilimdeki değişimi hissederek bir periyod sonra voltajı monofaze 220 VAC veya trifaze 380 VAC seviyesine getirir. Maksimum 20 milisaniye de düzeltme gerçekleşir. AC/DC Statik Regülatörler; üretiminde özenle seçilen, ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletkenler ( thyristör - IGBT ) sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap vermektedir. Statik voltaj regülatörleri kontrol paneli üzerinden her fazı bağımsız olarak açma kapama özelliğine sahiptir. Aşırı akım, aşırı gerilim, aşırı yük, aşırı sıcaklık ve kısa devre korumaları mevcuttur....

- 500 Volt / Saniye düzeltme hızı,
- RISC Mikroişlemci Kontrollü Sistem,
- Mükemmel Dinamik ve Statik Regülasyon,
- Geniş Giriş Gerilim Çalışma Aralığı, 130-270 VAC
- Aşırı Yük ve Kısa Devreye Karşı Elektronik Koruma,
- 220 VAC / 380 VAC ; ±% 2,5 Regülasyon,
- Yük Seviyesi, Çıkış ve Giriş Gerilimlerini Gösterir Panel
- Programlanabilen Alt ve Üst Sınır Aşırı Gerilim Korumalı

regülatör

Trifaze Statik Regülatör

CNC tezgahları için özel tasarım Statik Regülatör

75 kVA Statik Regülatör

Boyutlar : 35 x 55 x 85

statik regülatör
Monofaze Statik Regülatör

Ev ve ofisler için özel tasarım statik regülatör

10 kVA Statik Regülatör

Boyutlar : 35 x 25 x 15

Statik Regülatör
STATİK REGÜLATÖR GENEL ÖZELLİKLERİ

yıldızMikro işlemci kontrollüdür
yıldız Tüm parametrelerde gerçek RMS değer ölçümü yapılmaktadır.
yıldız Geçici ve kalıcı regülasyon özelliği mükemmeldir.
yıldız Uyarı, alarm ve bilgilendirme amaçlı gösterge ile cihaz fonksiyonları hakkında ayrıntılı bilgi alınabilmektedir.
yıldız 90-285 VAC geniş gerilim düzeltme aralığı.
yıldız Motor, fırça ya da benzeri her hangi bir hareketli parça içermediğinden arıza yada hata riski en aza indirilmiş ve malzeme ömrü arttırılmıştır
yıldız
Giriş voltajı, çıkış voltajı, akım, şebeke frekansı, yük durumu, hata kodları ve dahili sıcaklık LED ekranda gösterilir.

Mikro işlemci kontrollü voltaj regülatörü
   Monofaze 2 - 20 kVA REGULATOR    Trifaze 6 - 150 kVA REGÜLATÖR
servo

* Güç : 3 - 150 kVA
* Gerilim sınırları : 275 VAC / 450 VAC / 380 VAC
* Düzelttiği gerilim : 175 V
* Yük altında verim : >% 98
* Ayarlama hızı : Düşük, / yüksek gerilim / faz kaybı
* Bypass : Kutup değiştirici şalter ile yükü bypassa aktarma

AC/DC Servo Voltaj Regülatörü; 1 kVA monofaze - 30 kVA monofaze ve 3 kVA trifaze - 300 kVA trifaze güç aralığında ve 150 VAC - 250 VAC giriş gerilim aralığında standard imalat olarak ve 1000 kVA güce kadar ve 90 VAC ile 280 VAC giriş voltaj değerlerine uygun olarak da özel imalat üretilmekte, 2 yıl ve 3 yıl Garanti seçenekleri sunulmaktadır. Servo Voltaj Regülatörleri elektriksel voltaj değişimlerini otomatik olarak sabit voltaj olarak düzenler... Elekromekanik veya pasif ve aktif kompanentler kullanılarak yapılır. Regüle edeceğiniz AC ve DC voltajın durumuna göre dizayn yapabilirsiniz. Servo Voltaj regülatörleri işletim anında gerçek çıkış voltajı ile bazı iç referans voltajlarını karşılaştırma yapar. Regüle elemanları kontrol için birkaç çeşit yükseltici kullanır. Negatif geribeslemeli servo control loop oluşturulur. Eğer Çıkış Voltajı çok düşükse control elemanı yüksek voltaj üretmesini komuta eder. Tam tersi giriş voltajı çok yuksekse bu sefer aksi yönde komut vererek çıkış voltajını sabit tutar. Elektro mekanik regülatörler AC güç dağıtım hatlarında kullanılır.

Voltaj Regülatörleri çeşitli nedenlerle şebeke gerilimlerinde meydana gelen voltaj düşmelerinden veya voltaj yükselmelerinden dolayı ev, işyeri, fabrika vb. yerlerdeki elektrikli ve elektronik cihazlarımızın zarar görmesini önlemek yada yeterince verimli çalışabilmesini sağlamak amacıyla üretilen elektronik voltaj düzenleyicilerdir.

Regülatör seçimi güç ölçümüne ve stabilize olma hızına bağlı olarak yapılmaktadır. Monofaze Servo Regülatör modelleri yaklaşık olarak 100 V / Sn. hız ile, Trifaze Servo Regülatör modelleri ise yaklaşık 60 V / Sn. hız ile düzeltme yapmaktadırlar. Daha hızlı düzeltme gereken durumlarda mutlaka Mikroişlemcili Servo Regülatör yada Statik Regülatör tercih edilmelidir.
Servo Regülatör modelleri değişik giriş gerilim aralıklarında üretilebilmektedir. Standart olarak 150 VAC - 250 VAC aralığında üretilen Servo Regülatör modelleri isteğe göre 90 VAC - 300 VAC aralığına kadar esnetilebilmektedir.

REGÜLATÖR ÖZELLİKLERİ :

AC/DC marka Servo Elektronik Voltaj Regülatör leri nde kullanılan varyakların sac nüveleri, yönlendirilmiş silisli sacdan imal edilmekte olup, sac ile sargıların arasına izolasyon malzemesi olarak yüksek gerilimde kullanılan PKB ( Cam-Elyaf karışımı ) uygulanmaktadır. Varyak sarımına HO sınıfı emayeli bakır tel kullanılmaktadır. Varyaklar, sarım işleminden sonra izolasyon ve sabitleme için iki kez üst üste vernik işlemine tabii tutulmaktadır. Varyak kömürleri özel elektrografitten imal edilmektedir.
Regülatör ün içinde yer alan bütün sigortalar, şalterler, ölçü aletleri ve anahtarlama malzemeleri en az TSE kalite belgeli markalardan seçilmektedir.
Varyakların kumandasında 12 VDC - SERVO motorlar kullanılmakta ve bu motorlar kontrol kartında bulunan TRIAC'larla kumanda edilmektedir.
Regülatör ün giriş ve çıkışlarında uygun değerde NH bıçaklı sigortalar, Varyak ve elektronik kontrol devresinin beslemelerinde uygun değerli W-Otomat veya cam sigortalar kullanılmaktadır.
Regülatör ün arıza yapması durumunda veya servis ve bakım amaçlı olarak regülatör ün devre dışı bırakılması gerektiğinde kullanılmak üzere MANUEL BY-PASS ünitesi bulunmaktadır.

Regülatör ün kontrol panelinde her faz için:
1-) Giriş geriliminin var olduğunu gösteren lamba
2-) Çıkış gerilimlerini gösteren bir adet voltmetre ve voltmetre komutatörü.
3-) Açma - Kapama ve By-Pass şalterleri bulunmaktadır.

 

Trifaze Statik Regülatör Modelleri

Trifaze Statik Regülatör; şebekenin ilk periyodunda gerilimdeki değişimi hissederek bir periyod sonra voltajı trifaze 380 VAC seviyesine getirir. Maksimum 20 milisaniye de düzeltme gerçekleşir. AC/DC Trifaze Statik Regülatör ; üretiminde özenle seçilen, ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletkenler ( tristör ) sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap vermektedir. Trifaze Statik Regülatörler kontrol paneli üzerinden her fazı bağımsız olarak açma kapama özelliğine sahiptir. Aşırı akım, aşırı gerilim, aşırı yük, aşırı sıcaklık ve kısa devre korumaları mevcuttur...

CNC Tezgahları, hastaneler, fabrikalar ve özel cihazlar için özel tasarım Statik Regülatör üretimi yapılmaktadır.

- 5000 Volt / Saniye düzeltme hızı,
- RISC Mikroişlemci Kontrollü Sistem,
- Mükemmel Dinamik ve Statik Regülasyon,
- Standart 285 - 430 VAC Giriş Gerilim aralığı,
- Opsiyonel Geniş Giriş Gerilim çalışma Aralığı, 230 - 480 VAC
- Aşırı Yük ve Kısa Devreye Karşı Elektronik Koruma,
- 380 VAC ; ±% 1, 2, 3 ve 5 çıkış gerilim hassasiyeti seçenekleri,
- Yük Seviyesi, Çıkış ve Giriş Gerilimlerini Gösterir Panel
- Programlanabilen Alt ve Üst Sınır Aşırı Gerilim Korumalı

Statik Regülatör Broşürü

 

Statik Voltaj Regülatörü Kullanım Alanları
- CNC Tezgahları
- Kesintisiz Güç Kaynakları
- Tıbbi Cihazlar
- Lazer Cihazlar
- Otomasyon Ekipmanları
- Ağaç İşleme Makinaları
- Enjeksiyon Makinaları
- Matbaa Makinaları
- Radyo Vericileri
- Televizyon Vericileri
- Tekstil Makinaları
- Tasarım Makinaları

- Telefon Santralleri
- Elektrikli Ev Aletleri
- Klimalar
- Kuyumculuk Cihazları
- Teknik Cihazlar
- Yangın Güvenlik Sistemleri
- Personel Devam Kontrol Sistemi
- Denizcilik Ekipmanları
- Fotoğraf Baskı Makineleri
- Asansörler
- Kartlı Geçiş Sistemleri
- Laboratuar Cihazları
- Dişçilik Ekipmanları

- Hırsız Alarm Sistemleri
- Motorlu Kepenkler
- Bilgisayar Sistemleri
- Aydınlatma Üniteleri
- Kombiler
- Ambalaj Makineleri
- Deri İşleme Cihazları
- Motorlu Makinalar
- Market Ekipmanları
- Isıtma ve Soğutma Sistemleri
- Telekomünikasyon Cihazları
Statik Regülatör Kullanım Klavuzu - User Manual's


Regülatör Tamiri Regülatör Nedir Regülatör Fiyatları

Tel : +90 212 320 20 07

[email protected]

Valid XHTML 1.0 Transitional


Monofaze Regülatör Trifaze regülatör Voltaj Regülatörü
Servo Regülatör Statik Regülatör Mikroişlemci Kontrollü Regülatör
Statik voltaj regülatörü Servo voltaj regülatörü Servo voltaj regülatörleri
Elektronik regülatör Trifaze regülatörler Voltaj Regülatörleri
Regülatör Gerilim Regülatörü Mikroişlemcili Regülatör