Statik Regülatör Statik Regülatör sg

Statik Regülatör

Statik Regülatör Statik Regülatör Statik Regülatör Kontrol Paneli
Ürünlerimiz Regülatör Fiyatları İletişim

Regülatör Nedir?

Regülatör Fransızca kökenli bir kelime olup Türkçesi, Düzenleyici, Ayarlayıcı demektir. Regülatör kavramı Türkçede genellikle, elektriksel, gerilim ve akımı düzenleyen aletler için kullanılır.

Regülatör Tanımı

Elektrik şebekesinin, gerilim, akım, frekans, güç, hız, basınç gibi değişken girdilerini düzenleyerek, ülkede kullanılan değerlere göre sabit bir çıktı oluşturan araçlara regülatör denir.

Regülatörler yapısal olarak servo ve statik regülatör olmak üzere ikiye ayrılırlar. İki regülatör çeşidi de mikroişlemcili yapıya sahiptir. Regülatörler hakkında daha detaylı bilgi için

Statik RegülatörStatik Regülatör Nedir?

Statik regülatörler, yapısında hareketli parça bulundurmayan tamamen elektronik yapıya sahip araçlardır. Voltaj düzeltmesi tamamen dijital mikroişlemci kontrollüdür.

Niçin Statik Regülatör? Avantajları Nelerdir?

Statik Regülatörler Bakım Gerektirmez

Statik Regülatörler, yapısal olarak hareketli parçalara sahip değillerdir. Bundan dolayı aşınmadan kaynaklı arıza yaratmazlar. Bakım gerektirmediği için uzun vadede diğer regülatörlere göre daha uzun kullanım ömürlü olup daha ekonomiktir.

Statik Regülatörler Güvenlidirler

Statik regülatörler, voltaj düzeltme işlemini milisaniyeler içinde mikroişlemci kontrollü olarak yaparlar.

Statik Regülatörler, Elektrik şebeke voltajının tehlikeli düzeyde düşmesi veya yükselmesi, aşırı akım, aşırı sıcaklık, kısa devre gibi durumlarda, kendisini ve beslediği elektrik şebekesini elektronik olarak korurlar.

Statik Regülatörlerde, cihazın ön paneli üzerinde manuel açma / kapama şalteri vasıtasıyla, aşırı akım, aşırı gerilim, düşük gerilim ve kısa devre gibi durumlarda cihaz ne kadarda kendisini elektronik olarak koruma altına alsa bile manuel olarak çıkışı hızlı kesme olanağına sahip olursunuz. Kompakt şalter ekstra güvenlik sağlar.

Statik Regülatörler, voltajı çok daha hızlı düzeltirler

Statik Regülatörler, elektromekanik servo regülatörlerin 1-2 saniye aralıklarında yanıt verebildikleri voltaj değişimlerine 20 milisaniye içinde düzeltebilirler.Yani giriş voltajı ne kadar değişirse değişsin, Çıkış voltajı 20 milisaniye içinde 220 Volt olarak düzeltilecektir.

LCD ön panel üzerinden her türlü ayarı yababilirsiniz

Statik Regülatörlerde tüm konroller ön panelde bulunan LCD ekran vasıtasıyla yapılabilir. Ön panelde üzerinde bulunan LCD ekran aracılığı ile regülatörün çalışma durumu hakkında her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

LCD ekran üzerinden regülatörün voltaj, akım, frekans giriş çıkış değerlerini görüp ayrıca ayarlayabilirsiniz.

Statik Regülatörlerimizin ön panelinde bulunan LCD ekranlar ayrıca farklı dil seçeneklerine sahiptir. Çalışan personelinizin durumuna göre, Türkçe, İngilizce gibi farklı dillerde kullanılabilir.

AC/DC Statik Regülatörler ; üretiminde özenle seçilen, ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletkenler ( thyristör - IGBT ) sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap vermektedir. Regülatörlerimiz kontrol paneli üzerinden her fazı bağımsız olarak açma kapama özelliğine sahiptir. Aşırı akım, aşırı gerilim, aşırı yük, aşırı sıcaklık ve kısa devre korumaları mevcuttur.

Statik RegülatörMikroişlemcili Regülatör

Statik Voltaj Regülatörlerimiz, RISC Mikroişlemcili yarıiletken tip akıllı cihazlardır. Bu nedenle sabit voltaj gerektiren hassas elektronik cihazlarda %100 güvenle, sorunsuz kullanılır.

AC/DC Mikroişlemci kontrollü Voltaj Regülatörleri gerçek RMS değer ( True RMS Effective Value ) temeline dayalı ölçüm tekniği ile çalışır. Böylece giriş şebeke voltajı ani değişimlerinden ve dalga şekli bozukluklarından etkilenmeden her zaman çok hızlı düzeltme ile sabit ( 220 VAC , ± %1 ) çıkış gerilim hassasiyeti ile rahatlıkla çalışabilir... 2 yıl ve 3 yıl Garanti seçenekleri sunulmaktadır. Daha fazla bilgi için.

Monofaze Regülatörler

Statik Monofaze Regülatörler, 2 - 50 kVA güç aralığında üretilmektedir. Servo ve Mikroişlemci kontrollü servo regülatör ile kıyaslandığında teknolojik olarak çok üstün voltaj regülatörleridir.

Genellikle ev ve ofis kullanımı için uygundurlar. AC/DC Monofaze Statik Regülatörler; bünyesinde hiçbir hareketli parça içermeyen tamamen elektronik kontrollü regülatörlerdir. Aşınacak, eskiyecek bakım gerektirecek hiçbir parçası yoktur. Daha fazla bilgi için.

Trifaze Regülatörler

Statik Trifaze Regülatörler, 15 - 2000 kVA güç aralığında üretilmektedir. Servo ve Mikroişlemci kontrollü servo regülatör ile kıyaslandığında teknolojik olarak çok üstün voltaj regülatörleridir.

Trifaze regülatörler daha çok sanayi tipi yğksek akım ve gerilim gerektiren alanlarda kullanılmaktadır. AC/DC Statik Trifaze Regülatörler; Voltaj düzeltmesi tamamen mikroişlemci denetiminde dijital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirilir. Regülasyon işlemi Tristör-tristör modül ve trafo yardımıyla yapılır. Daha fazla bilgi için.

Voltaj RegülatörüStatik Regülatörlerin Kullanım Alanları

Statik Regülatörler, farklı güç gerektiren durumlara göre çok farklı alanlarda kullanılabilir. Bir kaç örnek verirsek, CNC Tezgahları, Tıbbi Cihazlar, Lazer Cihazlar, Teknik Cihazlar, Klimalar, PDKS Sistemleri, Matbaa Makinaları, Radyo Vericileri, Asansörler, Elektrikli Ev Aletleri, Bilgisayar Sistemleri, Ambalaj Makineleri, Otomasyon sistemleri, Tekstil Makinaları, Enjeksiyon Makinası, Motorlu Makinalar, Kartlı Geçiş Sistemleri, Laboratuar Cihazları, Ağaç İşleme Makinaları, Denizcilik, Market, Isıtma ve Soğutma, Telekomünikasyon, Fotoğraf Baskı, Yangın Güvenlik Sistemleri, Televizyon Vericileri, Telefon Santralleri

Niçin AC/DC Statik Regülatör?

AC/DC Statik Regülatörler; üretiminde özenle seçilen, ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletkenler ( thyristör - IGBT ) sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap vermektedir. Regülatörlerimiz kontrol paneli üzerinden her fazı bağımsız olarak açma kapama özelliğine sahiptir. Aşırı akım, aşırı gerilim, aşırı yük, aşırı sıcaklık ve kısa devre korumaları mevcuttur.

AC/DC Mikroişlemci kontrollü Voltaj Regülatörleri gerçek RMS değer temeline dayalı ölçüm tekniği ile çalışır. Böylece giriş şebeke voltajı ani değişimlerinden ve dalga şekli bozukluklarından etkilenmeden çok hızlı düzeltme ile sabit ( 220 VAC , ± %1 ) çıkış gerilim hassasiyeti ile rahatlıkla çalışabilir...

AC/DC Monofaze Statik Regülatörler; bünyesinde hiçbir hareketli parça içermeyen tamamen elektronik kontrollü regülatörlerdir. Aşınacak, eskiyecek bakım gerektirecek hiçbir parçası yoktur.

AC/DC Statik Trifaze Regülatörler; Voltaj düzeltmesi tamamen mikroişlemci denetiminde dijital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirilir. Regülasyon işlemi Tristör-tristör modül ve trafo yardımıyla yapılır.

AC/DC Statik Regülatörler, 2 ve 3 yıl garanti seçenekleri ile satışa sunulmaktadır.

AC/DC Statik Regülatörler, Garanti süresi içinde veya garanti sonrası, Dünya'nın neresinde olursanız olun en hızlı ve güvenilir servis ağına sahiptir. Ürünlerimizle ilgili bir sorun yaşadığınızda en kısa zamanda teknik personelimiz tarafından müdahele edilip sorununuz yerinde ve hızlıca çözülecektir.

AC/DC Markalı Statik Regülatörler Onlarca Ülkede Çalışıyor

AC/DC Markalı Statik Regülatörlerimizin Onlarca ülkeye ihracatı yapılmış olup, o bölgede hastane, üniversite gibi alanlarda sorunsuzca çalışmaktadırlar. Herhangi bir sorunda İster Nijerya, İster Pakistan, ister Malavi... Dünya'nın neresinde olursa olsun, iki gün içinde teknik personelimiz yanınızda olup, probleminizi, en kısa zamanda çözecektir.

Ürünlerimiz Regülatör Fiyatları Servo Regülatör
Teknik Destek Ana Sayfa İletişim