Statik Regülatör Statik Regülatör sg

Statik Regülatör

Statik Regülatör Statik Regülatör Statik Regülatör Kontrol Paneli
Statik Regülatör Mikroişlemcili Servo Regülatör
Regülatör Regülatör Fiyatları İletişim

Statik Regülatör Nedir:

Statik Regülatör; bünyesinde hiçbir hareketli parça içermeyen tamamen elektronik kontrollü voltaj regülatörüdür. Voltaj düzeltmesi mikroişlemci denetiminde dijital teknolojiyle milisaniyeler içinde gerçekleştirilir. Statik Regülatörün aşınacak, eskiyecek, bakım gerektirecek hiçbir parçası yoktur.

Şebekenin ilk periyodunda gerilimdeki değişimi hissederek bir periyod sonra voltajı monofaze 220 VAC veya trifaze 380 VAC seviyesine getirir. Maksimum 20 milisaniye de düzeltme gerçekleşir.

Statik Regülatör ; elektrik voltajını düzenleyen en son teknoloji elektronik voltaj regülatörleridir. Çeşitli nedenlerle şebeke gerilimlerinde meydana gelen voltaj düşmeleri veya voltaj yükselmelerinden dolayı elektrikli / elektronik cihazların zarar görmesini önlemek ve bu cihazlardan optimum verim alabilmek amacıyla üretilen elektronik / elektromekanik cihazlara Statik Voltaj Regülatörü denir. Statik Regülatörler hakkında daha fazla bilgi için

Statik Regülatör

AC/DC Statik Regülatörler ; üretiminde özenle seçilen, ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletkenler ( thyristör - IGBT ) sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap vermektedir. Regülatörlerimiz kontrol paneli üzerinden her fazı bağımsız olarak açma kapama özelliğine sahiptir. Aşırı akım, aşırı gerilim, aşırı yük, aşırı sıcaklık ve kısa devre korumaları mevcuttur.

Statik Regülatörlerin Kullanım Alanları

- CNC Tezgahları
- Tıbbi Cihazlar
- Lazer Cihazlar
- Teknik Cihazlar
- Klimalar
- PDKS Sistemleri
- Matbaa Makinası
- Radyo Vericileri
- Asansörler
- Elektrikli Ev Aletleri
- Bilgisayar Sistemleri
- Ambalaj Makineleri
- Otomasyon
- Tekstil Makinaları
- Enjeksiyon Makinası
- Motorlu Makinalar
- Kartlı Geçiş
- Laboratuar Cihazları
- Ağaç Makinaları
- Denizcilik
- Market
- Isıtma ve Soğutma
- Telekomünikasyon
- Fotoğraf Baskı
- Yangın Güvenlik
- Televizyon Vericileri
- Telefon Santrali

Voltaj RegülatörüVoltaj Regülatörleri

Voltaj regülatörleri yapısal olarak Statik Regülatör, Servo Regülatör, Mikroişlemcili Regülatör olmak üzere üçe ayrılır. Değişik teknoloji, kullanım alanı ve imalat yapılarına sahip olan bu regülatörler; monofaze yada trifaze yapıda üretilebilmektedir.

Servo Regülatör ( Servo Voltaj Regülatörü )

Servo Regülatör; 1 kVA monofaze - 30 kVA monofaze ve 3 kVA trifaze - 2000 kVA trifaze güç aralığında ve 150 VAC - 250 VAC giriş gerilim aralığında standard imalat olarak ve 1500 kVA güce kadar ve 90 VAC ile 280 VAC giriş voltaj değerlerine uygun olarak da özel imalat üretilmekte, 2 yıl ve 3 yıl Garanti seçenekleri sunulmaktadır. Servo Voltaj Regülatörleri elektriksel voltaj değişimlerini otomatik olarak düzenler... Elektromekanik veya pasif / aktif kompanentler kullanılarak yapılır. Daha fazla bilgi için

Mikroişlemcili Regülatör

Mikroişlemcili Voltaj Regülatörü; RISC Mikroişlemcili yarıiletken tip akıllı cihazlardır. Bu nedenle sabit voltaj gerektiren hassas elektronik cihazlarda %100 güvenle, sorunsuz kullanılır.

AC/DC Mikroişlemci kontrollü Voltaj Regülatörleri gerçek RMS değer ( True RMS Effective Value ) temeline dayalı ölçüm tekniği ile çalışır. Böylece giriş şebeke voltajı ani değişimlerinden ve dalga şekli bozukluklarından etkilenmeden her zaman çok hızlı düzeltme ile sabit ( 220 VAC , ± %1 ) çıkış gerilim hassasiyeti ile rahatlıkla çalışabilir... 2 yıl ve 3 yıl Garanti seçenekleri sunulmaktadır. Daha fazla bilgi için.

Statik RegülatörMonofaze Regülatörler

Statik Monofaze Regülatörler, 2 kVA - 50 kVA güç aralığında üretilmektedir. Servo ve Mikroişlemci kontrollü servo regülatör ile kıyaslandığında teknolojik olarak çok üstün voltaj regülatörleridir.

AC/DC Monofaze Statik Regülatörler; bünyesinde hiçbir hareketli parça içermeyen tamamen elektronik kontrollü regülatörlerdir. Aşınacak, eskiyecek bakım gerektirecek hiçbir parçası yoktur. Daha fazla bilgi için.

Trifaze Regülatörler

Statik Trifaze Regülatörler, 15 kVA - 2000 kVA güç aralığında üretilmektedir. Servo ve Mikroişlemci kontrollü servo regülatör ile kıyaslandığında teknolojik olarak çok üstün voltaj regülatörleridir.

AC/DC Statik Trifaze Regülatörler; Voltaj düzeltmesi tamamen mikroişlemci denetiminde dijital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirilir. Regülasyon işlemi Tristör-tristör modül ve trafo yardımıyla yapılır. Daha fazla bilgi için.

Statik Regülatör Mikroişlemcili Servo Regülatör
Regülatör Regülatör Fiyatları İletişim