Trifaze Regülatör

trifaze regülatör

Statik Trifaze Regülatör modelleri :

Statik Trifaze Regülatörler, 15 kVA - 2000 kVA güç aralığında üretilmektedir. Servo ve Mikroişlemci kontrollü servo regülatör ile kıyaslandığında teknolojik olarak çok üstün voltaj regülatörleridir.

AC/DC Statik Trifaze Regülatörler; bünyesinde hiçbir hareketli parça içermeyen tamamen elektronik regülatörlerdir. Aşınacak, eskiyecek bakım gerektirecek hiçbir parçası yoktur.
Voltaj düzeltmesi tamamen mikroişlemci denetiminde dijital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirilir. Regülasyon işlemi Tristör-tristör modül ve  trafo yardımıyla yapılır. Şebekenin ilk periyodunda gerilimdeki değişimi ölçerek, bir periyod sonra voltajı trifaze 380 VAC seviyesine getirir. Maksimum 20 milisaniye de düzeltme gerçekleşir. Bu demektir ki; düzeltme hızı 5000 V / sn. dir.

AC/DC Trifaze Statik Regülatör, standart olarak 285-430 VAC voltaj aralığında çalışacak şekilde üretilmekte olup, opsiyonel olarak daha geniş yada daha dar aralıklı olarak da üretilebilmektedir.

AC/DC Statik Trifaze Voltaj Regülatörleri %2 ila %10 çıkış voltaj hassasiyetinde üretilebilmektedir. Standart üretimimiz bir çok elektronik cihazın/makinanın kabul edebileceği %3 hassasiyetindedir.

AC/DC Statik Voltaj Regülatörleri; içerisinde bulunan kontaktör yardımıyla çıkış geriliminin 200 – 240 VAC  sınırlar dışına çıkması durumunda çıkışını kesip yüklerin zarar görmesini engeller. Bu değerler LCD Panel yardımıyla ayarlanabilir.
Regülatör ön panelinde bulunan LCD ekran yardımıyla cihazın çalışma bilgilerinin takibi mümkündür.

AC/DC Statik Voltaj Regülatörleri; RFI / EMI filtreleri sayesinde hassas yükler için ekstra koruma sağlar. Çalışma topolojisi nedeniyle harmonik üretmez.

AC/DC Statik Voltaj Regülatörleri; üretiminde özenle seçilen, ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletkenler ( Tristör – Tristör Modül ) sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap vermektedir. Aşırı akım, aşırı gerilim, düşük gerilim, peak gerilimi, aşırı sıcaklık ve kısa devre korumaları mevcut olup, özel korumalar da isteğe bağlı olarak ilave edilebilmektedir.

Voltaj Regülatöründeki olası arıza durumlarında, çalışmaya şebeke üzerinden devam edebilmek için Manuel By-Pass şalteri standart olarak üretimlerimizde bulunmaktadır.

AC/DC Statik Voltaj Regülatörleri; DKP saclardan üretilmekte olup, farklı IP koruma sınıfları ve isteğe bağlı olarak belirlenebilecek elektrostatik toz bayalar ile farklı renklerde özel üretim olarak üretilebilmektedir. AC/DC Statik Voltaj Regülatörleri, mümkün olduğunca az titreşim ve ses üretecek şekilde hassasiyetle üretilmektedir.

 

AC/DC Statik Trifaze Regülatör Kullanım Alanları :

AC/DC Statik Voltaj Regülatörleri; aşağıdaki belirtilen sektör ve cihazlarda güvenle kullanılabilmektedir.

• Fabrika ve büyük sanayi kuruluşlarında,
• Savunma sanayi tesislerinde,
• Devlet daireleri ve belediyelerde,
• Okul, üniversiteler ve dershanelerde,
• Ev, villa ve küçük ofis uygulamalarında,
• Hastane, sağlık ocağı, Laboratuar ve kliniklerde
• Turizm ve konaklama tesislerinde,
• Kara ve Deniz araçlarında,
olmak üzere;

 

Bilgisayarlar, Telekomünikasyon cihazları, otomasyon cihazları, ağaç işleme makinaları, enjeksiyon makinaları, radyo ve televizyon vericileri, tekstil makinaları, matbaa makinaları, tasarım makinaları, kuyumculuk makinaları, denizcilik ekipmanları, telefon santralleri, güvenlik sistemleri, aydınlatma üniteleri, ambalaj makinaları, deri işleme makinaları, laboratuar test ve ölçü cihazları, baz istasyonları, Kaynak makinaları, Isıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri, asansör ve yürüyen merdivenler, derin kuyu dalgıçları ve motopomplar, medikal cihazlar, klimalar, CNC tezgahları ve UPS sistemleri gibi her türlü elektrikli cihazın beslemesinde kullanılabilmektedir.


 

Statik Trifaze Regülatör sizin ihtiyacınızı karşılayacak mı..?

Satın almış olduğunuz AC/DC Statik Voltaj Regülatörünün sizin ihtiyacınıza yanıt verip vermeyeceğini kontrol etmek için aşağıdaki teknik bilgileri lütfen gözden geçiriniz…

 

Voltaj Regülatörünün Çıkış Gerilim Hassasiyetinin Tespiti :

Voltaj Regülatörlerinin Çıkış Gerilim Hassasiyeti, %1 ila %10 aralığında değişiklik gösterebilmektedir. Bu değer, hassas yük olarak tanımlanan cihaz / makine vs. Voltaj Regülatörünüze bağlayacağınız yüklerinizin çalışma aralığı dikkate alınarak seçilmelidir. Bu değerler cihaz/makinanın imalatçı firma kataloglarından veya teknik servisinden gerekli bilgiler alınarak belirlenebilir. Çıkış Gerilim Toleransının çok küçük olması kullanılacak regülatörün maliyetini arttıracağı için, optimum değerin tespiti önemlidir. Ortalama istenen tolerans +/_ %3 yani (214 – 226 VAC ‘dir)

 

Voltaj Regülatörünün Giriş Gerilim Aralığının Tespiti :

Elektrik Kaynağının ( Şebeke ), voltaj değişkenliğinin günlük, haftalık, aylık ölçümlerle tespit edilerek belirleneceği en düşük ve en yüksek  voltaj değerlerinden oluşur. Ülkemiz  için genel kabul gören değişim aralığı 175  - 245 VAC aralığı olmasına rağmen, bölgesel veya bireysel olarak farklılıklar da mümkündür. Bunun tam tespiti için keşif hizmetlerimizden yararlanılmasını, günlük / haftalık ve hatta aylık datalar alınarak kullanıcıya özgü ihtiyacın belirlenmesini öneririz.

 

Tıpkı Voltaj Regülatörünün çıkış gerilim hassasiyetinin küçük olması gibi, giriş gerilim aralığının geniş olması da kullanılacak regülatörün maliyetinde önemli bir etkendir. İmalatlarımız 175 - 245 VAC aralığı ile 90 – 280 VAC aralığında yapılabilmektedir.

 

Voltaj Regülatörünün Güç Tespiti :

Hassas Yük olarak tanımlanan Cihaz ve Makinaların etiket bilgilerinden yararlanılarak ve ayrıca gelişmiş ölçüm cihazları kullanılarak belirlenir. İşletmenin makine / cihaz parkurundaki uzun veya kısa vadedeki artış da dikkate alınarak, tespit edilen toplam güç değerinin %20 ila %50 daha fazlası bir güçte Voltaj Regülatörünün güç seçimi yapılmalıdır.

 

Statik Voltaj Regülatörünüzün yukarıda sıralanan kriterleri sağlamadığını düşünüyorsanız, lütfen cihaz kurulumunu yapmadan cihazın iadesi yada değişimi için firmamızı arayınız…

 

Eğer almış olduğunuz Statik Voltaj Regülatörünüzün yukarıdaki kriterleri sağladığından ve sizin işinizi göreceğinden eminseniz, cihazınızın hangi elektriksel sorunlara çözüm oluşturacağına göz atabilirsiniz…

 

statik trifaze regülatör

10,5 kVA Statik Regülatör

15 kVA Statik Regülatör

22,5 kVA Statik Regülatör

30 kVA Statik Regülatör

45 kVA Statik Regülatör

60 kVA Statik Regülatör

75 kVA Statik Regülatör

100 kVA Statik Regülatör

120 kVA Statik Regülatör

150 kVA Statik Regülatör

200 kVA Statik Regülatör

250 kVA Statik Regülatör

300 kVA Statik Regülatör

400 kVA Statik Regülatör

500 kVA Statik Regülatör

600 kVA Statik Regülatör

800 kVA Statik Regülatör

1000 kVA Statik Regülatör

1250 kVA Statik Regülatör

1500 kVA Statik Regülatör

1600 kVA Statik Regülatör

2000 kVA Statik Regülatör

2500 kVA Statik Regülatör

3000 kVA Statik Regülatör

Statik Trifaze Regülatör Teknik Özellikleri :

MODEL : Trifaze Statik Regülatör
 
GİRİŞ
GİRİŞ VOLTAJI 380 VAC, 3 Faz + Nötr
(opsiyonel olarak istenen değerde üretim yapılabilir)
GİRİŞ VOLTAJI REGÜLASYON ARALIĞI 285 VAC - 430 VAC ( 180 - 480 VAC opsiyonel )
GİRİŞ VOLTAJI ÇALIŞMA ARALIĞI 235 VAC - 485 VAC
GİRİŞ FREKANSI 50 Hz. ; ± %5 ( opsiyonel : 60 Hz. ; ± %5 )
GİRİŞ BAĞLANTISI Klemens grubu ile
ÇIKIŞ
ÇIKIŞ VOLTAJI 380 VAC, 3 Faz + Nötr
ÇIKIŞ VOLTAJI TOLERANSI 380 VAC ; ± %3 ( opsiyonel : ± %2 )
ÇIKIŞ FREKANSI 50 Hz. ; ± %5 ( opsiyonel : 60 Hz. ; ± %5 )
REGÜLASYON HIZI ~5000 V / Sn.
YANITLAMA SÜRESİ ~20 msn.
ÇIKIŞ DALGA ŞEKLİ Sinüsoidal
ÇIKIŞ BAĞLANTISI Klemens grubu ile
GÖSTERGE VE KONTROL
İNDİKATÖR LAMBA Giriş ve çıkışı gösteren 2 adet indikatör lamba
VOLTMETRE Çıkış voltajını gösteren Voltmetre
KORUMALAR
ÇIKIŞ VOLTAJI Düşük : 310 VAC, Yüksek : 395 VAC sınırları dışına çıktığında çıkışı kontaktör ile kapatma ( opsiyonel )
AŞIRI YÜK Aşırı akıma karşı giriş ve /veya çıkışta sigorta ile koruma
BY-PASS Arıza ve Bakım için Manuel By-Pass
YÜKSEK VOLTAJ KORUMASI Cihaz gücüne ve koruma sınıfına uygun değerlerde yüksek voltaj ve yıldırım koruma ünitesi ( Opsiyonel )
GENEL ÖZELLİKLER
VERİM >%90 ( Nominal koşullar için tam yükte )
ÇALIŞMA TEKNOLOJİSİ Servo motor kontrollü, trafo ve varyaklı yapı.
KORUMA SINIFI IP 20 ( Standart ) , IP 23 ve IP 54 ( Opsiyonel )
SOĞUTMA Fan ile zorlanmış soğutma
ÇALIŞMA ŞEKLİ Kesintisiz
STANDARTLAR EN 50091-1 ( Safety ) / EN 50091-2 EMC
EBATLAR ( mm ) sorunuz
ÇEVRESEL ÖZELLİKLER
ÇALIŞMA SICAKLIĞI -10 °C ~ 40 °C
DEPOLAMA SICAKLIĞI -20 °C ~ 60 °C
BAĞIL NEM < %90 ( yoğunlaşmamış )
GÜRÜLTÜ < 55 dB ( 1 metreden )
ÇALIŞMA YÜKSEKLİĞİ < 2000 metre

* Yukarıda belirtilen tüm bilgiler referans teşkil etmesi amacı ile verilmiştir. 3. kişilere haber verilmeksizin değiştirme hakkı saklıdır... AC/DC

 

 

Ana Sayfa  |  Statik Regülatör  |  Mikroişlemcili Regülatör  |  Servo Regülatör

Trifaze Regülatör  |  Monofaze Regülatör   |  Regülatör Fiyatları  |  İletişim